Naujienos

Periodontito ekonominis ir socialinis poveikis

Europos periodontologų federacija dalijasi iki šiol pirmuoju tokio pobūdžio tyrimu, kuriame analizuotas periodontito ekonominis ir socialinis poveikis. Tyrimas pagrįstas 6 Europos šalių duomenimis, kuriais parodoma socialinė ir ekonominė periodonto ligų našta. Tyrime palygintos vidutinio (II stadijos) periodontito prevencijos arba gydymo išlaidos, veiklumo arba neveiklumo pasekmės, investicijų grąža.

 

Pagrindinės studijos metu iškeltos problemos:

1. Periodontitas yra didelė visuomenės sveikatos ir ekonominė problema, tačiau daugelio sveikatos specialistų sąmoningumas šiuo klausimu yra nepakankamas.
2. Periodontitas yra pagrindinė dantų netekimo priežastis bei glaudžiai susijęs su bendrine sveikata. Taip pat, yra nepriklausomas mirtingumo ir neužkrečiamų su senėjimo procesu susijusių ligų rizikos veiksnys.
3. Didėjant visuomenės supratimui apie periodonto ligas bei asmeninės burnos higienos efektyvumą ir svarbą, gaunama didelė investicinė grąža viešajam bei privačiam sveikatos apsaugos sektoriui.
4. Ekonominis modelis parodo, jog visos odontologų komandos vykdoma prevencinė veikla yra kur kas naudingesnė nei jau išsivysčiusios ir progresuojančios ligos gydymas bei apie tai turi būti informuojamos atitinkamos valdžios institucijos.

 

Šis straipsnis turėtų padėti atitinkamoms institucijoms suprasti būtinybę veikti ir keisti politiką profilaktikos atžvilgiu, kuri susijusi su dantenų ligomis. Šio laiško priede galite susipažinti su publikuotu moksliniu tyrimu.

 

https://eiuperspectives.economist.com/healthcare/time-take-gum-disease-seriously-societal-and-economic-impact-periodontitis